Klimatyzacja do domu

Każdy z nas wie jak bardzo ważne jest zdrowie nasze i naszych najbliższych. Zbyt wysokie temperatury, duża wilgotność i zanieczyszczone powietrze powodują nie tylko dyskomfort ale również utrudniają nam tak bardzo potrzebny wypoczynek, czy przyczyniają się do zwiększonych reakcji alergicznych. Klimatyzatory przez nas proponowane wyposażone mogą być w specjalny zestaw filtrów przeciwgrzybicznych, przeciwbakteryjnych i jonizujących powietrze. Klimatyzacja przyczynia się również do utrzymania w pomieszczeniu stałej wilgotności w granicach 40-60%. Większość klimatyzatorów posiada także funkcję sleep, optymalnie regulującą temperaturę podczas naszego snu. Klimatyzatory Daikin Professional, czy Emura posiadają czujniki ruchu, wyczuwają obecność osób i tak kierują powietrze aby nie wywoływać przeciągów. W dobie wszechobecnego internetu, również branża klimatyzatorów nie pozostaje bierna. Swoim klimatyzatorem możesz sterować on-line z poziomu komputera, smartfona, czy też tableta. Gdy od 2014 roku weszła nowa dyrektywa UE klimatyzatory są bardziej energooszczędne i ich klasa energetyczna zaczyna się od poziomu A+++

 

Klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory ścienne

fot. DAIKIN

Producenci klimatyzatorów doskonale wiedzą, że poza coraz lepszą funkcjonalnością, muszą przykładać wagę również do designu klimatyzatorów. Eleganckie, gustowne nadadzą estetyczny wygląd każdemu pomieszczeniu. Nie mamy już tu ograniczenia koloru białego, który teraz może być krystalicznie czysty, matowy, perłowy czy w odcieniu kości słoniowej. Klimatyzator może być również srebrny, czarny lub ze szklaną powierzchnią. Klimatyzator ArtCool firmy LG w układach multisplitowych może wyglądać jak obraz, który każdy Klient może wypełnić swoim pomysłem. Nie ogranicza nas już również prostokątny kształt – klimatyzatory mogą być kwadratowe, z zaokrąglonymi bokami czy też z przednim panelem wygiętym w łuk. Na uwagę zasługuje również coraz niższy poziom głośności, który może wynosić zaledwie 17dB.

REALIZACJE

 

Klimatyzatory kanałowe

klimatyzacja do domu

fot. DAIKIN

Bardzo praktyczne klimatyzatory pozwalające na dyskretną ich zabudowę lub montaż na strychu nieużytkowym oraz możliwość rozprowadzenia powietrza przewodami wentylacyjnymi do różnych pomieszczeń. Gabaryty klimatyzatora są niewielki i pozwalają na tworzenie dowolnych aranżacji wnętrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu widzimy tylko kratę wentylacyjna, której kształt, kolor, czy też finezyjność ograniczona jest tylko fantazją Klienta, przez którą wdmuchiwane jest powietrze. Do klimatyzatora typu kanałowego możemy również doprowadzić 30% świeżego powietrza, co dodatkowo podniesie jego jakość i nasz komfort. Sterować możemy całym urządzeniem poprzez zmianę parametrów na pilocie lub też ilością dostarczanego powietrza do każdego z pomieszczeń.

REALIZACJE